WIERINGERWERF – Hoe gaat het er nu eigenlijk aan toe in zo’n groot gemeentehuis? Wat doet een ambtenaar en hoe ziet de dag van een wethouder eruit? De gemeenteraad, heeft die veel invloed en op welk vlak dan? Allemaal vragen waar kinderen en jongeren volgende week antwoord op krijgen. Tijdens de HK Jongerenweek, die van maandag 11 tot en met vrijdag 15 oktober duurt.

De gemeente en de gemeenteraad willen jongeren meer betrekken bij de lokale overheid en lokale politiek. Daarom is er na een motie die is opgesteld door Lars Ruiter (OHK) en Daan Pruimboom (OHK) (de jongste raadsleden van Hollands Kroon) en werd aangenomen door de gemeenteraad een werkgroep HK Jongeren opgericht. Die kreeg als opdracht mee iets te bedenken waarmee je jongeren meer betrekt bij de politiek.

Daaruit volgde de HK Jongerenweek en zo kwam de werkgroep bij RSG Wiringherlant terecht. Agnes Kreuger is afdelingsleider havo/atheneum: “Wiringherlant staat midden in de samenleving en bereidt leerlingen voor op de wereld van nu en morgen. Al onze brugklassen en tweede klassen havo en atheneum krijgen gastlessen en workshops op dinsdag 12 oktober. De andere leerjaren hebben hun programma op woensdag, donderdag en vrijdag in Anna Paulowna.”

De leerlingen gaan in kleine groepen naar het gemeentehuis. Dinsdag staat vooral in het teken van de ideale wijk en wat de gemeente daaraan doet. Woensdag kent een programma rond het thema werken. Wat voor werk kun je doen bij de gemeente? Deze vraag staat dan centraal. Donderdag gaat het vooral over de participatiemaatschappij en vrijdag staat politiek op de agenda. Dan spelen de jongeren het raadsspel en moeten ze zien te ontsnappen uit een escaperoom. Naast de middelbare school in Wieringerwerf krijgen ook negen basisscholen in Hollands Kroon een gastles over de lokale politiek. Die wordt echter op de scholen zelf gegeven.

Schager Courant – Woensdag 6 oktober 2021

Ramon van Tuijl

# 12 - Krijleroord

Ramon van Tuyl is ondernemer in de dakenbranche. Hij is 29 jaar samen met zijn vrouw en samen hebben zij drie dochters en inmiddels ook drie kleinkinderen. Ramon is geboren en opgegroeid in Kreileroord en noemt zichzelf dan ook met trots een echte Kreileroorder.

Door de jaren heen is hij betrokken geweest bij verschillende verenigingen in het dorp. Zo heeft hij onder andere meegewerkt aan activiteiten rond de jaarlijkse kermis in Kreileroord. Via deze verenigingen heeft hij veel contact met inwoners en kent hij veel mensen in de gemeente.

Na ongeveer anderhalf jaar regelmatig fractievergaderingen te hebben bijgewoond, besloot Ramon zich kandidaat te stellen voor de lijst. Volgens hem werd het na die periode tijd om zelf een stap naar voren te zetten.

Voor Ramon speelt het verenigingsleven een belangrijke rol in de samenleving. Volgens hem zorgt een actief verenigingsleven voor een goed leefklimaat en voor verbinding en saamhorigheid in de dorpen.

Door zijn betrokkenheid bij verschillende verenigingen weten mensen hem ook goed te vinden voor advies of hulp. Ramon ziet zichzelf als een verbinder. Met zijn brede netwerk, zowel zakelijk als privé, brengt hij mensen graag met elkaar in contact.

In contact blijven met inwoners doet hij onder meer via sociale media en tijdens bijeenkomsten.