Vraag: PV 2228 OHK SHK PvdA Ruiterpaden
Antwoord: AW PV 2230 OHK VVD PvdA Pumptrackbaan

Geachte leden van het college,

Tijdens de raadsvergadering van 3 november jl. heeft wethouder Versluis toegezegd de suggestie voor ruiterpaden mee te nemen in het onderzoek om fiets- en wandelroutes uit te breiden. Tijdens de ideeënmarkt op 6 juli jl. is een idee ingebracht om een ruiterpad vanaf Westerland langs het wad naar Den Oever te realiseren. Dit idee is omarmd door ondergetekenden. Wij constateren dat:

1. Er geen enkele gemarkeerde ruiterroute op Wieringen bestaat, één of meerdere gemarkeerde routes zou wenselijk zijn. Zeker voor mensen die hier voor het eerst komen met een paard.
2. Op meerdere locaties waar je kunt rusten zou het wenselijk zijn een beton blok te plaatsen zodat ruiters veel gemakkelijker op en af kunnen stappen als ze willen pauzeren.
3. Een suggestie zou kunnen zijn het hek bij de werkweg Normerdijk op de kruising met de Normerdijk te vervangen door een klaphek, zodat ruiters er makkelijker door kunnen.

Vraag 1
Gelet op de toezegging van de wethouder vragen wij bovenstaand idee te betrekken bij het onderzoek naar de mogelijkheden voor de realisatie en/of het verbeteren van de ruiterpaden in Hollands Kroon.

Vraag 2
Op welke termijn kunnen wij de uitkomsten van het onderzoek verwachten, alsmede een planning van eventuele vervolgstappen?

Vraag 3
Wilt u bij het onderzoek ook de indiener van het idee tijdens de ideeënmarkt van 6 juli jl. betrekken (ook opdat zij op de hoogte is en blijft van de voortgang en mogelijkheden)?

Met vriendelijke groet,

Cees Meeldijk (OHK)
Pim de Herder (SHK)
Sylvia Buczynski (PvdA)

Ramon van Tuijl

# 12 - Krijleroord

Ramon van Tuyl is ondernemer in de dakenbranche. Hij is 29 jaar samen met zijn vrouw en samen hebben zij drie dochters en inmiddels ook drie kleinkinderen. Ramon is geboren en opgegroeid in Kreileroord en noemt zichzelf dan ook met trots een echte Kreileroorder.

Door de jaren heen is hij betrokken geweest bij verschillende verenigingen in het dorp. Zo heeft hij onder andere meegewerkt aan activiteiten rond de jaarlijkse kermis in Kreileroord. Via deze verenigingen heeft hij veel contact met inwoners en kent hij veel mensen in de gemeente.

Na ongeveer anderhalf jaar regelmatig fractievergaderingen te hebben bijgewoond, besloot Ramon zich kandidaat te stellen voor de lijst. Volgens hem werd het na die periode tijd om zelf een stap naar voren te zetten.

Voor Ramon speelt het verenigingsleven een belangrijke rol in de samenleving. Volgens hem zorgt een actief verenigingsleven voor een goed leefklimaat en voor verbinding en saamhorigheid in de dorpen.

Door zijn betrokkenheid bij verschillende verenigingen weten mensen hem ook goed te vinden voor advies of hulp. Ramon ziet zichzelf als een verbinder. Met zijn brede netwerk, zowel zakelijk als privé, brengt hij mensen graag met elkaar in contact.

In contact blijven met inwoners doet hij onder meer via sociale media en tijdens bijeenkomsten.